Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Електронне урядування [30]
Електронне урядування на місцевому рівні [2]
Електронне урядування на регіональному рівні [6]
Електронні послуги [22]
Нормативно-правове забезпечення е-урядування [1]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 144
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Субота, 30.11.2024, 02:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Про електронне урядування в Україні » Електронне урядування на регіональному рівні

Історія становлення електронного урядування в Україні


2002 рік

Олександр Баранов Електронний уряд в Україні? Буде! Коли? «Дзеркало тижня» №1, 05 січня 2002.
Ще 1998 року в Україні ухвалено Національну програму інформатизації (НПІ). Один з напрямів у ній присвячений створенню відомчих інформаційно-аналітичних систем. Лише в 2000—2001 роках був передбачений розвиток або створення понад 30 інформаційно-аналітичних систем різноманітного рівня та двох десятків систем електронних інформаційних ресурсів загальнодержавного масштабу. До них можна віднести: системи інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної статистики, податкової адміністрації, митної служби, міністерств транспорту, праці та соціальної політики, аграрної політики, внутрішніх справ, інформаційно-аналітичну систему з питань надзвичайних ситуацій, Вищого арбітражного суду й багатьох інших. Аналіз реального стану цих комп’ютерних систем показує різноманітний ступінь їхньої адекватності поставленим перед відповідними відомствами завданням. Одним з основних стримуючих чинників інтенсивнішої побудови інформаційно-аналітичних систем міністерств і відомств є недостатнє фінансування. За чотири роки на реалізацію Національної програми інформатизації було виділено лише 13,3 млн. грн. Тоді як у США на вирішення тільки однієї приватної задачі в галузі застосування IT технологій Міністерству торгівлі з бюджету виділяється 45 млн. дол.
Не менш важливим є завдання інформатизації обласних, міських, районних державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування. На сьогодні існує програма інформатизації восьми областей, а також Києва й Севастополя. Якісно регіональні інформаційно-аналітичні системи є ось чим: інформаційно-довідкові — 8%, інформаційно-пошукові — 7%, системи автоматизованого обліку — 12%, і лише 7% — бази даних, призначені для підтримки ухвалення управлінських рішень. Проте їх переслідує той самий бич, що й НПІ — мізерне фінансування, а то й зовсім його відсутність.
Характеризуючи ситуацію в цілому, можна сказати: сьогодні в органах державної влади існує та створюється велика кількість розрізнених інформаційних систем і ресурсів різного рівня. Насущним завданням є створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи державних органів. Тому в НПІ є окремий проект «Створити інтегровану інформаційно-аналітичну систему органів державної влади та місцевого самоврядування» (виконавець Інститут кібернетики НАНУ). Така система має базуватися на інформаційно-аналітичних системах міністерств і відомств, даючи максимальну можливість для спільного використання інформаційних ресурсів.

Історія створення центрів розвитку електронного урядування в Україні

Ініціатива створення центрів розвитку електронного урядування в Україні належить Міжнародному фонду "Відродження" (координатор Архипська О.І.), який зібрав навколо цієї ідеї восени 2006 року групу експертів у сфері розвитку інформаційного суспільства (Баранов О.А., Демкова М.С., Жиляєв І.Б., Малюкова І.Г.). До участі у дослідженні були залучені ще дванадцять експертів, які висловили своє бачення щодо основних проблем впровадження технологій е-урядування в Україні та можливих шляхів їх вирішення. Завершилось дослідження виданням книги "Електронне урядування в Україні: аналіз та рекомендації", 2007р.
Дослідження підтвердило необхідність створення центру або центрів розвитку е-урядування, дозволило сформулювати напрями діяльності і основні завдання таких центрів. Для управління процесом створення центрів у квітні 2007 року була сформована Рада ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" "Створення та діяльність центрів е-урядування".
Рада ініціативи підготувала проектні пропозиції щодо створення Українського центру розвитку е-урядування (УЦРЕУ). Але, зважаючи на те , що створення УЦРЕУ вимагає немалих часових ресурсів для організаційного та матеріально-технічного забезпечення, а, попри всі складнощі, необхідно суттєво пришвидшити процес впровадження технологій е-урядування у всіх регіонах і в країні в цілому, Рада ініціативи визнала необхідним розпочати цю роботу з пілотного проекту – створення Регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим (м. Судак)
Детальніше на сайті "Регіональний центр розвитку електронного урядування в Автономній Республіці Крим".

Обласні державні адміністрації

За даними сайту Microsoft Волинська обласна державна адміністрація — одна з перших українських облдержадмiнiстрацiй, що почала впровадження елементiв електронного уряду. Першим кроком стало створення i застосування внутрiшнього порталу на базi Microsoft SharePoint Portal Server 2003. Дана система дозволяє: —вдосконалити процес аналiзу статистичних i фiнансових показникiв розвитку областi, мiст обласного пiдпорядкування i районiв;
—пiдвищити поiнформованiсть спiвробiтникiв про процеси i подiї в облдержадмiнiстрацiї;
—пiдвищити ефективнiсть взаємодiї спiвробiтникiв облдержадмiнiстрацiї;
—скоротити часовi витрати на документообiг.
Дана система звiтностi є платформою для iнтеграцiї з системами iнших державних вiдомств. У майбутньому це дозволить максимально автоматизувати й спростити для громадян i комерцiйних органiзацiй областi процес подачi звернень до облдержадмiнiстрацiї та одержання вiдповiдей на них. Переваги очевиднi: зниження кiлькостi помилок i зменшення ресурсiв, необхiдних для обробки iнформацiї, оперативнiсть складання i надання звiтiв, прозорiсть роботи Волинської облдержадмiнiстрацiї.


Нормативно-правові акти


На 26.03.2010 на сайті Держадміністрації зв'язку
маємо такий перелік

Закон України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки"

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки"

Проект Закону України

"Про Загальнодержавну програму "Електронна Україна" на 2005 – 2012 роки" (RTF)

Додаток 1 до Загальнодержавної програми "Електронна Україна” на 2005-2012 роки

"Перелік завдань (проектів) за напрямами з орієнтовними обсягами фінансування з державного бюджету" (RTF)

Додаток 2 до Загальнодержавної програми "Електронна Україна” на 2005-2012 роки

"Перелік завдань (проектів), що підлягають виконанню за наявності фінансування у складі окремих галузевих та регіональних програм"  (RTF)


Вже на носі 2012 рік, а закон залишається проектом!

Джерела

  1. Олександр Баранов Електронний уряд в Україні? Буде! Коли? «Дзеркало тижня» №1, 05 січня 2002.

 


Категорія: Електронне урядування на регіональному рівні | Додав: Petrosem (19.01.2010)
Переглядів: 2604 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz