Області західної України по сьогоднішній день не входили в план заходів КМУ по програмі «Електронний регіон», - уся низка пілотних проектів проходили у південних та східних регіонах України. Наразі запровадження системи “Електронне місто” виходить із ініціативи міських рад Львова та Тернополя. Які мотиви спонукали до переходу на е-урядування місцеві органи влади залишається лише здогадуватися… 1. диктуються потребами сьогодення без яких далі рух буде безперспективним; 2. модний піар для громади міста; 3. механізм викачки коштів із місцевих бюджетів.
Як показує досвіт по е-урядуванні в органах державної влади – усі ініціативи на місцях впираються у службу захисту центрального органу по відомчій підпорядкованості. Що стримує органи місцевого самоврядування до стрімкого впровадження е-урядування? 1. відсутність спеціалістів по ІТ на місцевому рівні; 2. відсутність координуючого органу який би надавав консультації та правовий захист по урядуванню на місцях з переходом на е-; 3. невигідно оприлюднювати інформацію особливо про оренду майна та земельних угідь. Чи підходитиме для нашої «господарки» ІТ підприємства Wasko – наскільки налагоджені механізми по телекомунікаційних та комп’ютерних системах в адмініструванні міського господарства можуть накластися на реалії українського міста? Можливо краще вводити перевірені ІТ впровадженні в інших українських містах, наприклад http://iac.odessa.gov.ua
Основними індикаторами про готовність переходу органів місцевого самоврядування на е-урядування є активна участь громади у бюджетному процесі та розуміння механізмів по управлінню бюджетними коштами. За сприянням міжнародних фондів, як свідчить Інтернет, на початках можна було виграти гранди на програми е-місто, е-село. Процес пішов, показники наповнюють статистичні дані, плани та реалії по різних сторонах берегів. Чи реально сьогодні виграти гранд для свого містечка по програмі е-місто? Прошу поділитися досвідом користувачів ресурсу egov.at.ua
У Тернополі планують запровадити систему “Електронне місто”, яка сприятиме формуванню ефективного механізму діалогу “громада-влада”. Йдеться про впровадження електронного документообігу та електронних платежів за комунальні послуги. Про це повідомили 17 вересня 2008р ЗІКу у прес-службі Тернопільської міської ради.
Представник міжнародної компанії “CISCO” Олександр Чемерис сказав: “Впровадження системи “Електронне місто” передбачає три етапи: будівництво необхідної інфраструктури, створення єдиного інформаційного простору і формування єдиної бази даних. Фінансування таких проектів здійснюється, як правило, муніципалітетом із залученням інвесторів та донорів”.
Обіцяного, як то кажуть - три роки чекають… Це правда – через 3 роки доводиться до відома наступна інформація.
25 січня 2011 року делегація Тернопільської міської ради, яку очолює міський голова Сергій Надал перебувала з візитом у місті Варшава на запрошення одного з найбільших ІТ підприємств Польщі – Wasko. Дана фірма спеціалізується на запровадження сучасних телекомунікаційних та комп’ютерних систем в адмініструванні міського господарства, координації міських комунальних служб, муніципальної правоохоронної служби, оперативних та допомогових служб. Також одним з напрямків фірми Wasko є підтримка проектів впровадження ISO серії 9001:2001.
Увесь тернопільський громадський транспорт буде найближчим часом обладнано GPS-навігаторами. Про це 1 лютого під час прес-конференції повідомив міський голова Сергій Надал.
Міський голова уточнив, що наразі ведуть перемови про забезпечення диспетчерського обслуговування комунального транспорту й маршруток з трьома фірмами: польською Wasko, чеськоюTR-4 й українською.
"Від двох компаній уже надійшла пропозиція надати безкоштовно комп'ютери й програмне забезпечення, а GPS-навігатори – в лізинг, тобто на виплат на кілька років. Замість цього вони отримають право розміщувати на зупинках і в громадському транспорті табло, які використовуватимуть для рекламної інформації", – заявив Надал.