Недавно натрапив на цікаву новину, пов'язану з Google. Виявляється, їх привілейований програміст, що має доступ до всіх "нутрощів" Гугля, використовував конфіденційну інформацію користувачів в своїх особистих цілей. Низько і підло... Цей випадок в черговий раз наштовхнув мене на думку, що інтернет робить нас украй уразливими. У Мережі не приховати свої секрети, ділове і інтимне листування. Адже завжди може знайтися подібний it-специалист або корисливий хакер, який без зусиль зламає оборонні редути у вигляді файерволов, антивірусів і так далі..
E-mail, аська, скайп, соціальні мережі містять масу важливої інформації: клієнтська база, ділові листи, нотаріальні і податкові нюанси... Втрата контролю над ними або ж несанкційований перегляд третіми особами деколи подібний до катастрофи. Окрема мова - системи електронних платежів (Вебмані, Яндекс.Деньги і так далі). При всій пошані до цих систем і їх рівнів захисту, тримати на їх рахунках крупні суми страшнувато.
Як відзначає Wellnews, за даними авторитетної компанії Nielsen Online за півроку в Інтернеті з'явилося 1 млн нових шкідливих програм, що удвічі більше аналогічного періоду минулого року. Вражає чи не так? Інтернет допомагає нам пізнавати світ і спілкуватися, але будьте пильні - дозуйте інформацію, відділяючи прилюдну (публічну) інформацію, від особистої. Адже все таємне в Інтернеті у будь-який момент може стати явним. Андрій Паненко http://www.iplife.com.ua