Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Електронне урядування [30]
Електронне урядування на місцевому рівні [2]
Електронне урядування на регіональному рівні [6]
Електронні послуги [22]
Нормативно-правове забезпечення е-урядування [1]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 144
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 26.04.2024, 15:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Про електронне урядування в Україні » Електронне урядування

Погляди на створення електронної державної влади в Україні
Останнім часом в європейській практиці поняття "державного управління" ґрунтується на таких принципах, як спрямованість на потреби громадян, економічна ефективність і відкритість для громадського контролю та ініціативи.
Тобто, з однієї сторони – держава здійснює управлінську діяльність, виконує роль регулятора соціально-економічних процесів шляхом встановлення "правил гри" для громадян та бізнесу, з іншої - держава розуміється як постачальник послуг, який повинен працювати на інтереси широких верств, забезпечуючи надання послуг громадянам та суб’єктам господарювання.
Уряди багатьох країн визнають важливість розвитку інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення прогресу в умовах швидкої глобалізації світової економіки. Електронна державна влада як нова модель державного управління здатне змінити саму природу влади, зробити її більш прозорою і підконтрольною громадськості.
У рамках електронної державної влади інтегруються інформаційні ресурси органів державної влади, забезпечується доступ до них, а також створюється система інтерактивних он-лайнових послуг. Електронна державна влада дає можливість широкої взаємодії органів влади, бізнесу, громадських організацій та громадян у процесі керування суспільством на основі взаємозалежних внутрішніх урядових і зовнішніх суспільних інформаційних структур.
В європейських країнах існує багато прикладів, коли громадськість, з однієї сторони, приймає активну участь в обговоренні та прийнятті законодавчих актів, програм урядових проектів через урядові форуми, з іншого – там же отримують державні послуги. Це, на мій погляд, й є реальним прикладом "електронної державної влади" у дії.
Враховуючи прагнення України до вступу в Євросоюз першечерговим завданням, на мій погляд, є запровадження європейських стандартів щодо системи надання державних послуг.
Класифікатор Євросоюзу включає 20 типів пріоритетних державних електронних послуг, з яких 12 для громадян та 8 для бізнесу.
Найбільш популярними державними послугами у населення є:
 працевлаштування та пошук роботи,
 оплата прибуткових податків громадянами,
 послуги соціального забезпечення,
 повідомлення про зміну адреси,
 оформлення особистих документів,
 користування громадськими бібліотеками,
 реєстрація у вищих навчальних закладах,
 реєстрація автомобілів,
 реєстрація народження і шлюбу;
 декларація для поліції,
 одержання дозволів на будівництво,
 медичні послуги.
Для бізнесу найчастіше використовуються наступні послуги, що надаються урядом:
 оплата податків на додану вартість,
 оплата корпоративних податків,
 реєстрація нових компаній;
 оформлення митних декларацій,
 соціальні відрахування роботодавців,
 подання відомостей про наявність вакантних робочих місць,
 проведення державних закупівель і тендерів.
Опис державних послуг, зазвичай, представляється у вигляді неструктурованого тексту, орієнтованого на розуміння середньостатистичним громадянином, з повною інформацією про них: організації, які надають послуги; порядок надання; вартість у різних ситуаціях; набори документів і опис дій громадянина; посилання на сайти пов’язаних організацій; посилання на завантаження форм і бланків або посилання для переходу для отримання он-лайнової послуги в інтерактивному режимі.
Переведення державної послуги до множини інтерактивних он-лайнових послуг здійснюється на основі аналізу статистики відвідувань порталів та пріоритетності надання послуги з точки зору споживача.
Варто підкреслити, що у рамках суворого дотримання цього переліку державних послуг в Євросоюзі немає: деякі країни зробили наголос на економічну складову (Великобританія), інші – на соціальну та культурну (Бельгія, Франція, Австрія).
Таким чином, оскільки Україна сьогодні активно інтегрується в міжнародні економічні структури, то актуальним стає питання узагальнення та адаптації європейського досвіду побудови електронної державної влади.
Категорія: Електронне урядування | Додав: Новатор (25.04.2012) | Автор: Олег Сазонов E
Переглядів: 918 | Теги: електронний уряд, электронное правительство, електронне урядування, е-урядування | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz