Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Електронне урядування [30]
Електронне урядування на місцевому рівні [2]
Електронне урядування на регіональному рівні [6]
Електронні послуги [22]
Нормативно-правове забезпечення е-урядування [1]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 141
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 19.10.2018, 00:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Про електронне урядування в Україні » Електронне урядування

Досвід впровадження е-демократії та е-урядування в Україні
Проблеми електронної взаємодії органів влади та шляхи їх вирішення
Рубан Ігор Анатолійович - Голова Державного комітету інформатизації України (2009-2010 рр.)

Електронний документообіг з використанням електронного цифрового підпису (ЕДО з ЕЦП) є базовою інформаційною технологією електронного урядування, яка інтенсивно впроваджується як в органах влади, так і в бізнесі. Так, наприклад, тільки в центральних органах виконавчої влади впроваджено та експлуатується понад 50 таких систем, які на сьогодні є несумісними між собою як за форматами електронного документу, так і за форматами і протоколами електронного цифрового підпису. Така ситуація склалась в результаті хаотичного, несистемного, некоординованого розвитку національної системи ЕЦП та впровадження систем ЕДО в органах влади, відсутності уніфікованих форматів, протоколів та регламентів в цій сфері, що не тільки унеможлює електронну взаємодію органів влади між собою при наданні ними інтегрованих електронних державних послуг в режимі "єдиного вікна" і є загрозою національній безпеці державі, але й створює значні труднощі для бізнесу, особливо в процесі надання електронної звітності контролюючим органам.
Так на сьогодні в Україні акредитованими центрами сертифікації ключів видано понад 500 000 посилених сертифікатів ключів, електронну звітність збирають 11 державних органів, тільки Податкова державна адміністрація отримує електронну звітність більше ніж від 80 тис. суб’єктів господарювання.
З метою вирішення вищевказаної проблеми Державним комітетом
інформатизації спільно з розробниками систем електронного документообігу (СЕД) та представниками майже всіх акредитованих центрів сертифікації ключів розроблено та затверджено вимоги до форматів даних електронного документообігу в органах виконавчої влади, формати та протоколи ЕЦП, які максимально адаптовані до відповідних стандартів країн ЄС. Мета цих документів забезпечити електронну взаємодію СЕД органів влади незалежно від їх програмних платформ та внутрішнього регламенту. Крім того на базі цих документів було розроблено та затверджено Тимчасовий технічний регламент електронного документообігу. Ці документи повинні пройти апробацію в процесі реалізації пілотного проекту з впровадження електронного урядування, за результатами якого будуть прийняті відповідні нормативно-правові документи.
Крім розробки та впровадження нормативно-правових та нормативно-технічних документів у сфері ЕДО з ЕЦП для вирішення проблеми забезпечення міжвідомчого електронного документообігу на базі державного підприємства "Держінформресурс" розробляється почтовий модуль, в якому програмно-апаратним засобом забезпечується комплекс взаємозв’язаних автоматичних процедур, зв’язаних з надійним та захищеним передаванням і прийомом електронних повідомлень.
В комплексі зазначені заходи дозволять розв’язати вкрай складну проблему взаємосумісності різнотипових систем ЕДО з ЕЦП.

інші статті автора

RecМайдан п.д.р. ТМ

Джерело: http://www.guds.gov.ua/document/290035/e-gov-exp.pdf
Категорія: Електронне урядування | Додав: yard_kzn (31.01.2011)
Переглядів: 1140 | Коментарі: 1 | Теги: національний стандарт сумісність, цифровий підпис, yard_kzn, е демократії урядування, off-line технологію кард-файлів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Закон про звернення громадян дозволяє письмову та усну форми. А електронна форма навіть з цифровим підписом не передбачена. Отаке інф. суспільство в Україні !!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz