Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Еомлогія (комп'ютинг) [4]
Електронні документи [2]
Захист інформації [2]
Комп'ютер та здоров'я [5]
Надійність та комп'ютерні технології [0]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 144
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Четвер, 25.04.2024, 04:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Комп'ютерні технології » Комп'ютер та здоров'я

У Канаді вивчали вплив Wi-fi на здоров'ї людини
У Канаді вивчали впливи випромінювання точок безпровідного доступу Wi-fi на здоров'ї людини. У зв'язку з планами компанії Hydro Telecom забезпечити центр Торонто суцільним безпровідним доступом, відділ охорони здоров'я міста знов взявся за дослідження цього питання.
Були розроблені нормативи по потужності випромінювання базовими станціями стільникового зв'язку, що спираються на деякі базові значення, затверджену міністерством охорону здоров'я Канади. В даний час, потужність випромінювання хот-спотов Wi-fi явно нижче за ці критерії і тому, швидше за все, жодних особливих проблем для телекомунікаційного оператора в ході будівництва мережі не виникне.
Взагалі кажучи, дія електромагнітного випромінювання на людину вивчена доки недостатньо добре. І якщо з іонізуючим випромінюванням, у загальних рисах, все більш-менш ясно, то з випромінюванням на нижчих частотах ситуація так до кінця і не ясна. Очевидна лише тенденція зниження негативних дій із збільшенням довжини хвилі. І хоча існують деякі спостереження, які зв'язали мешкання людей поблизу від ліній електропередач з раковими захворюваннями, кореляція фактичного матеріалу там досить умовна. Виразніше просліджується зв'язок між тривалим знаходженням поблизу випромінюючих контурів радіопередавачів і порушеннями сну. В усякому разі, до таких виводів прийшли учені з Швейцарії.
Президент Hydro Telecom заявив, що додавання деякої кількості хот-спотов Wi-fi ніяк не відіб'ється на загальному електромагнітному фоні міста. Надто багато використовується всіляких пристроїв, випромінюючих на близьких частотах з набагато більшою потужністю. Так, базова станція стільникового зв'язку в 10 000 разів перевершує по потужності точку безпровідного доступу Wi-fi. А передавач радіо діапазону FM – в 100 000 разів.
Проте, ряд прибічників захисту довкілля, виступає з різкою критикою не лише розгортання чергової безпровідної інфраструктури зв'язку, але і базових інструкцій, що визначають безпечні нормативи потужності електромагнітного випромінювання. Вони вважають, що для грамотного визначення можливих наслідків необхідні десятиліття ретельних спостережень. А значить, всі виводи, які робляться на підставі короткострокових спостережень, не можуть бути підставою для оптимістичних виводів.
Їх противники заявляють, що такі тривалі дослідження можна вважати проведеними, оскільки з часів винаходу радіо "електромагнітний зміг" довкола людства зростає по експоненті. Та і взагалі живим організмам не звикатися: реліктове випромінювання Всесвіту існувало завжди. Якщо ж уявити, що за часів Марконі використання електромагнітного випромінювання було б заборонене законодавчо, то навіть найвитонченішому розуму буде складно представити, яких технологій нині ми були б позбавлені. Швидше за все, нинішня цивілізація слабо б відрізнялася від рівня почала 20 століть. Стандарти гранично допустимого рівня електромагнітного випромінювання були визначені в ході справжніх наукових досліджень. Заперечувати їх просто за фактом власного неуцтва в даної області – соціальна короткозорість.
Їх опоненти заперечують в тому сенсі, що залежність розвитку ракових захворювань від пристрасті до шкідливих звичок на зразок куріння, також довгий час вважалася недоведеною і ненауковою.
В цілому зрозуміло, що людство не може відмовитися від безпровідного зв'язку. Це, по суті, точка відліку в розвитку сучасного соціуму. Проте, як мінімум, емоційна проблема, пов'язана з даним питанням, вже безперечно існує.
За матеріалами ITnews - Новости Информационных Технологий
Категорія: Комп'ютер та здоров'я | Додав: Petrosem (22.09.2010)
Переглядів: 2265 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz