Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Інформаційне суспільство в Україні [5]
Теорія інформаційного суспільства [0]
Інформаційно-комунікаційні технології [2]
Освіта в інформаційному супільстві [4]
Законодавство інформаційного суспільства [0]
Інформаційна безпека [0]
Інформаційні війни [0]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 144
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Четвер, 25.04.2024, 07:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Інформаційне суспільство » Інформаційно-комунікаційні технології

Сутність та основні принципи використання інформаційно-комунікаційних технологій в системі правосуддя
У сучасному суспільстві інформація відіграє вирішальну роль. Вже не виникає жодних сумнівів, що життя в інформаційному вакуумі нині є неможливим.
З метою приєднання України до Європейського Співтовариства, в якому активно розвивається інформаційне суспільство, стає вкрай необхідно вирішувати комплекс важливих організаційно-правових питань.
Обіг інформації у суспільстві дає підстави для висновку про появу нового виду суспільних відносин - інформаційних, що має бути об'єктом правового регулювання. Слід зауважити, що у багатьох сучасних міжнародних документах офіційно вживається термін „інформаційне суспільство". Сам по собі розвиток інформатики - це результат сучасної науково-технічної революції, він є об'єктивним процесом.
Сутність інформаційного суспільства полягає у стимулюванні державними органами формування нової інфраструктури для людей, що забезпечує ефективний розвиток електронно-цифрових (комп'ютерних) засобів масової телекомунікації, формування інформаційних ресурсів, підготовки інформаційних продуктів, надання інформаційних послуг, створення єдиного інформаційного простору країн, його інтеграції у світовий інформаційний простір.
У зв'язку з цим вдосконалення національного законодавства у галузі регулювання суспільних відносин щодо збирання, використання, поширення, зберігання інформації, в тому числі й інформації щодо судових рішень, вимагає забезпечення ефективного правового захисту зазначеного вище конституційного права людини.
Сьогодні поняття електронне правосуддя існує поряд з такими термінами як електронна демократія, що охоплює серед іншого можливість проведення голосування на виборах та референдумі за допомогою сучасних засобів зв’язку; електронний парламент, що означає використання нових технологій у законодавчій діяльності, електронне урядування, що включає, зокрема, надання адміністративних послуг органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за допомогою мережі Інтернет.
Ефективність управління в судовій системі за допомогою інформаційних та комунікаційних технологій, його подальший розвиток і реформування значною мірою залежить від інформаційно-методичної озброєності, його матеріально-технічної оснащеності та досконалості організаційно-правових основ регулювання. Тому для науки і практики управління завжди були та будуть актуальними, по-перше, проблеми реформування самого інформаційно-методичного забезпечення управління на основі сучасних досягнень науки і техніки, розвитку його конкретних методів і методик тощо та, по-друге, проблеми реформування організаційно-правових основ інформаційно-методичного забезпечення управління у зв'язку з його подальшим розвитком і вдосконаленням.
Категорія: Інформаційно-комунікаційні технології | Додав: spee_D (25.04.2012)
Переглядів: 1084 | Теги: електронний уряд, электронное правительство, електронне урядування, е-урядування | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz