Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Інформаційне суспільство в Україні [5]
Теорія інформаційного суспільства [0]
Інформаційно-комунікаційні технології [2]
Освіта в інформаційному супільстві [4]
Законодавство інформаційного суспільства [0]
Інформаційна безпека [0]
Інформаційні війни [0]
Пошук
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 144
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 19.04.2024, 05:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей
Головна » Статті » Інформаційне суспільство » Інформаційне суспільство в Україні

4. Сутність і основні принципи побудови електронного уряду
Сьогодні головною функцією міністерств, відомств, місцевих органів виконавчої влади вважається виконання ролі центрів управління великими соціальними системами — галузями, регіонами й т.п., а уряду — державою в цілому. Центрів управління, зобов’язаних генерувати управлінські рішення на основі аналізу зібраної інформації й ситуації, аналітичних прогнозів. Ухвалені рішення, як правило, мають загальний характер, тому вони абстраговані від конкретних суб’єктів управління. Таким чином, державна машина чи її елементи знаходяться ніби над суспільством, «усвідомлюючи» себе самодостатньою системою. Останнє спричиняє багато негативних наслідків.
У цьому випадку з’являється реальна можливість забезпечити інформаційну, функціональну взаємодію уряду з кожним громадянином, кожним суб’єктом управління. З огляду на деяку обмеженість технократичного підходу, все-таки можна заявляти: саме використання комп’ютерних технологій дозволить реалізувати декларативне твердження про те, що державний апарат служить народові!
Електронний уряд не лише докорінно змінить сам характер діяльності державного апарату, а й підвищить ефективність його функціонування.
Умовно вся сукупність відносин державного апарату ділиться на три основні групи: міжвідомчі відносини, відносини з бізнесом, відносини з громадянами. За аналогією з електронною комерцією поширилася така класифікація: G2G — «уряд — уряд»; G2B — «уряд — бізнес»; G2C — «уряд — громадяни». При цьому під терміном «уряд» мають на увазі владні структури всіх рівнів: від кабінету міністрів до районних державних адміністрацій.
Основним принципами побудови електронного уряду є:
• Надання послуг у будь-який момент часу (електронний уряд працює 24 години на добу)
• Максимальна простота і прозорість (обслуговує звичайних громадян, а не тільки фахівців)
• Єдині технічні стандарти і взаємна сумісність (електронні додатки повинні відповідати принципам єдиної архітектури систем ідентифікації, безпеки, дизайну)
• Забезпечення конфіденційності і виконання правил інформаційної безпеки
• Беззастережна орієнтація на думку громадян при реалізації нововведень
Узагалі, в нашій країні досить важко буде перейти в режим електронного уряду, позаяк підстав для внутрішньої мотивації чиновників у цьому процесі небагато. Лише створення загальної атмосфери затребуваності роботи із широким використанням сучасних комп’ютерних технологій з одного боку й політичної волі з іншого сформує умови для швидкого створення електронного уряду. Зволікати не можна, інформаційні технології безупинно розвиваються — як би не залишитися на узбіччі.
Зараз вже є концепція впровадження «електронного уряду», затверджена урядом.
Концепція електронного уряду передбачає три етапи.
Проект розрахований на найближчі п'ять років, перший етап повинен завершитися до 2012 року.
У ході першого етапу планується розробка правової та технічної бази, необхідних для надання адміністративних послуг в електронному вигляді.
Одночасно з цим планується створення єдиної загальнодержавної системи електронного документообігу.
У ході першого етапу органи державної влади та місцевого самоврядування повинні почати надання своїх послуг громадянам в електронному вигляді. Такими послугами можуть бути, наприклад, реєстрація підприємства або надання звітності. На другому етапі до 2014 року в електронній формі будуть надаватися послуги практично в усіх сферах суспільного життя.
На третьому етапі, до 2015 року буде створена єдина інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура органів державної влади та місцевого самоврядування .
Сподіваюсь що, до 2015 року ця робота буде завершена.
Але на привеликий жаль, про створення електронного уряду в Україні ведуть мову вже не перший рік .
Категорія: Інформаційне суспільство в Україні | Додав: Лёля (25.04.2012)
Переглядів: 1010 | Коментарі: 1 | Теги: електронний уряд, электронное правительство, електронне урядування, е-урядування | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 Latoya  
Stay inofarmtvie, San Diego, yeah boy!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz