Електронне урядування
Форма входу
Категорії розділу
Україна [42]
Наукові досягнення [3]
Інформаційне суспільство [19]
Електронне урядування [28]
Зарубіжні новини [11]
Новини та проблеми комп'ютингу [8]
Здоров'я та комп'ютер [2]
Інтернет [4]
Різне [19]
Пошук
Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Оцініть важливість е-урядування для України
Всього відповідей: 140
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Четвер, 26.04.2018, 22:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Січень » 3 » Відбулося засідання Підкомітету № 7 Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС
11:55
Відбулося засідання Підкомітету № 7 Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС

Засідання Підкомітету № 7 Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС


16 грудня 2010 року в м. Києві відбулося П’яте спільне засідання Підкомітету № 7 «Наука та технології, дослідження та розробки, освіта, культура, громадське здоров’я, інформаційне суспільство та медіа» Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (далі - Підкомітет).
Засідання проводилось під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського та начальника відділу співробітництва з Україною, Білоруссю, Молдовою та Південним Кавказом Генерального Директорату зовнішніх відносин Європейської Комісії Джона К'єра.

Під час засідання, серед інших, обговорювалося питання освіти та навчання. Сторона ЄС представила останні зміни в розвитку Стратегічної Рамки (Освіта та навчання 2020), яка підтримує подальший розвиток національних систем освіти та навчання, а також відповідні інструменти рівня ЄС та закликала Україну до подальшого реформування системи освіти та навчання з метою інтеграції до європейського освітнього простору.

Сторона ЄС запропонувала, з метою обміну досвідом, брати участь в організації в європейських вищих та середніх навчальних закладах засідань робочих груп з питань розвитку вищої та середньої освіти.
Українська сторона поінформувала про здійснені та заплановані кроки з питань реформування вищої, загальної середньої та професійно-технічної освіти з метою наближення до стандартів ЄС.
Досягнуто домовленостей про проведення 17.12.2010 р. у міністерстві зустрічі на рівні експертів для детальнішого обговорення питань.

Сторона ЄС відзначила позитивну динаміку участі українських освітян та науковців у програмах Темпус, Еразмус Мундус та Марі Кюрі.
Українська сторона наголосила на розробленні нових навчальних курсів та програм, що відповідають сучасним потребам ринку праці, внаслідок реалізації проектів Темпус в Україні.
Сторони домовились вести постійний діалог з метою подальшого розвитку співробітництва із зазначених питань.

Під час обговорення питання науки та технологій сторона ЄС поінформувала про діяльність у сфері науки та технологій, наголошуючи на перспективи подальшого співробітництва з Україною у цьому напрямку.
Сторони схвально оцінили покращення діалогу щодо досліджень у сфері ядерного розщеплення та аеронавтики.
Сторона ЄС поінформувала, що 73 дослідницьких проекти РП 7, до яких залучено 104 українські дослідницькі організації, наразі відібрано для фінансування. Бюджет зазначених проектів передбачає внесок ЄС в розмірі 7,93 млн. євро. Українська сторона підтвердила наміри сприяти збільшенню участі наукових установ у проектах РП 7.
Українські представники підтвердили заінтересованість у набутті асоційованого членства в РП 7 та висловили надію в подальшому позитивному вирішенні зазначеного питання.
Українська сторона поінформувала про необхідність реформи дослідницької галузі з метою її наближення до стандартів ЄС та кращого використання фінансових інструментів ЄС. Такі реформи забезпечать внесок у сталий розвиток країни шляхом поглибленого співробітництва з ЄС.
Представники ЄС наголосили на важливості об'єднання зусиль для відновлення дії Угоди між Україною та ЄС про наукове і технологічне співробітництво. Сторона ЄС висловила сподівання у формальному схваленні тексту Угоди Радою Міністрів ЄС у найкоротші терміни. При цьому зазначено, що з огляду на набуття чинності Лісабонським Договором, зазначена Угода укладатиметься між Україною та Європейським Союзом (не Європейським Співтовариством, як це було раніше). Сторони домовились про необхідність застосування Угоди з 8 листопада 2009 року з метою забезпечення правового поля співробітництва між Україною та ЄС в науковій та технологічній сфері.

Борис Жебровський наголосив на необхідності оперативного погодження тексту Ноти з внесеними Українською стороною правками та звернулась до сторони ЄС з проханням про надання відповіді стосовно прийнятності запропонованих змін у якомога стислі терміни.

Сторони погодились щодо доцільності проведення подальших спільних засідань Підкомітету одночасно з засіданнями Спільного Комітету з питань співробітництва у сфері науки і технологій, заснованого в рамках імплементації Угоди між Україною та ЄС про наукове і технологічне співробітництво.

Українська сторона поінформувала про вжиті заходи з метою розробки та схвалення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про створення національних контактних пунктів РП 7. Проектом передбачено створення 20 тематичних національних контактних пунктів – структурних підрозділів вищих навчальних закладів (13), Національного космічного агентства України (1) та наукових установ Національної академії наук України (6).

Представники ЄС позитивно оцінили діяльність Уряду України у цьому напрямку, підкреслюючи важливість створення національних контактних пунктів у різних регіонах України, зокрема створення контактного пункту з питань правової та фінансової підтримки проектів РП 7.
За матеріалами сайту Міністерствa освіти і науки України
Категорія: Україна | Переглядів: 651 | Додав: Petrosem | Теги: Міністерство освіти і науки України, інформаційне суспільство, Україна та ЄС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Усі права захищені. Copyright Шпига П.С. © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz